پنجمین مسابقه بزرگ فرهنگی “به رنگ عاشورا”

سوگواره محرم و صفر ۱۴۴۲-۱۳۹۹

    پایگاه خبری محلی هرمزخبر ، مفتخر است که با همکاری ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور ، به مدت ۵ سال مسابقه فرهنگی را در ماه های محرم و صفر برگزار نماید.

امسال نیز برآن شدیم که این مسابقه را طبق شرایط کنونی جامعه و با موضوعات و بخش های جدید برگزار نماییم.

پنجمین مسابقه فرهنگی به رنگ عاشورا دارای دو بخش ۱- پویش ها و ۲- تولید محتوا با موضوعات مختلف است که داوطلبان می توانند در هر دو بخش شرکت نمایند.

بخش اول: پویش ها:

پویش #موکب_مهربانی:

در این نوع پویش ، موکب ها ،هیئات مذهبی ، پایگاه های بسیج ، حسینیه ها و تکایا ، مساجد و کانون های مردمی و افراد می توانند از نذورات و کمک های مومنانه خود در ماه های محرم و صفر عکس ، کلیپ ، فیلم و مستند کوتاه تهیه کنند و برای دبیرخانه ارسال نمایند. حداکثر زمان فیلم های ارسالی در این موضوع ۱۰ دقیقه و حداکثر حجم ۶۰ مگابایت باشد.

پویش #موکب_سلامتی:

در این پویش ، موکب ها ، هیئات ، حسینیه ها ، تکایا ، مساجد و افراد می توانند از خدمات بهداشتی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مراسمات عزاداری محرم و صفر و یا خرید اقلام و وسایل بهداشتی ، عکس ، کلیپ و یا مستند کوتاه تهیه کرده و یا اینکه ایده ها و طرح های مکتوب خود را با موضوع رعایت بهداشت و عزاداری برای دبیرخانه ارسال نمایند.

حداکثر زمان فیلم های ارسالی در این موضوع نیز ۱۰ دقیقه و حداکثر حجم ۶۰ مگابایت باشد.

پویش #حرم_عشق:

داوطلبان شرکت در این قسمت ، می توانند ایده ها و طرح های خود را برای ساخت ، بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه و تامین فضای زیارتی- رفاهی برای زائران بصورت مکتوب برای دبیرخانه ارسال نمایند.

پویش #مهر_اربعین:

بسیاری از موکب های اربعین امسال به دلیل تعطیلی مراسم پیاده روی اربعین ، بخشی از مبالغ خود را صرف تهیه لوازم التحریر و خرید تبلت های دانش آموزی برای دانش آموزان بی بضاعت وکم بضاعت می کنند که داوطلبین می توانند از این نوع پویش عکس و فیلم تهیه کنند. حداکثر زمان فیلم ها ۱۰ دقیقه و حداکثر حجم ۶۰ مگابایت باشد.

بخش دوم: تولید محتوا

موضوعات این بخش:

برپایی روضه های خانگی با حضور اعضای خانواده و بدون دعوت از مهمانان

داوطلبان می توانند از روضه های خانگی خود عکس و فیلم تهیه کرده و برای ما ارسال نمایند.

فضا سازی خانه ، برگزاری روضه و یا زیارت عاشورا ، نوحه خوانی و عزاداری خانگی ، جزو معیار های این موضوع است و یکی از این معیار ها باید در آثار ارسالی وجود داشته باشد.

سیاه پوش کردن خانه ، کوچه و محله

با توجه به اینکه محرم امسال با شرایط متفاوت تری برگزار شد و بسیاری از عزاداران سردر منازل و کوچه های خود را در عزای سیدالشهدا(علیه السلام) مشکی پوش کردند ، داوطلبین می توانند از این فضاسازی عکس و فیلم تهیه کنند.

تهیه عکس ، کلیپ و استوری ویژه اربعین

این موضوع به پیشنهاد ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور است و علاقمندان به شرکت در این قسمت ، می توانند پوستر ، عکس نوشته ، کلیپ ، استوری و … ویژه اربعین ۹۹ تهیه کنند و آثار برگزیده در این بخش ، در شبکه های اجتماعی ستاد بازسازی عتبات عالیات منتشر می شوند.

شرایط شرکت در مسابقه:

  • علاقمندان می توانند در هر دو بخش پویش ها  و تولید محتوا شرکت کنند.
  • مشخصات کامل ( نام و نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره ملی ، شماره تماس و محل سکونت ) را بهمراه آثار ارسال نمایید.
  • در صورتی که دبیرخانه تشخیص دهد که این اثر ، کپی شده و یا شخص دیگری ادعای مالکیت اثر کند ، این اثر از مسابقه حذف می شود
  • هر شماره تلفن همراه فقط حق ارسال دو اثر در دو بخش مسابقه را دارد
  • اگر در هنگام ارسال آثار ، مشخصات نیز ارسال نشوند ، آثار در مسابقه شرکت داده نمی شوند

در صورت بروز هرگونه شبهه و سوال و راهنمایی با شماره دبیرخانه در واتساپ در ارتباط باشید

آخرین مهلت شرکت در مسابقه: شنبه ۵ مهرماه ۹۹

شماره واتساپ دبیرخانه برای ارسال آثار و ارتباط با ما: ۰۹۲۲۴۹۱۸۴۴۳

www.atabat.org : سایت        اینستاگرام: @atabat_org

www.hormozkhabar.ir             @hormozkhabarnews

دانلود فایل PDF فراخوان پنجمین مسابقه به رنگ عاشورا – سوگواره محرم و صفر ۹۹

پیام بگذارید