دبیر آئین جوش زنی ایران(هرمزآباد) نتایج نخستین سوگواره عکس عاشورایی جوش زنی ایران را اعلام کرد.

ابراهیم رضوی مقدم گفت: نخستین سوگواره عکس عاشورایی جوش زنی ایران(هرمزآباد) با استقبال بسیار خوب شرکت کنندگان در دو بخش مردمی(موبایلی) و اصلی(حرفه ای) برگزار شد.

وی اظهار کرد: شرکت کنندگان از مراسم پنجمین سالروز ثبت ملی آیین جوش زنی ایران که روز جمعه ۲۲ شهریورماه در هرمزآباد برگزار شد عکاسی کرده و در دو بخش یاد شده عکس های خودرا به دبیرخانه سوگواره ارسال کردند.

وی استقبال از این سوگواره را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: در مجموع ۱۵۷ اثر به دبیرخانه سوگواره ارسال شد که در بخش اصلی(حرفه ای) ۷۳ اثر و در بخش مردمی(موبایلی) نیز ۸۴ اثر به دبیرخانه جشنواره در زمان بندی که در فراخوان جشنواره منتشر شده بود، ارسال شد.

دبیر آئین جوش زنی ایران(هرمزآباد) تصریح کرد: پس از بررسی آثار توسط داوران سوگواره، آقایان دکتر سیامک جعفری، حسام باقری و عباس بلوچی آثار برتر با رای هیئت داوران انتخاب و معرفی شدند.

رضوی مقدم ادامه داد: بر این اساس در بخش اصلی(حرفه ای) آقای احمد عابدینی نفر اول، آقای علی بازمانده نفر دوم و خانم حدیث شریفی به عنوان نفر سوم انتخاب شدند. هیئت داوران در این بخش عکس های آقای حسین افروزه و خانم فاطمه رجب پور را قابل تقدیر اعلام کرد.

وی افزود: در بخش مردمی(موبایلی) نیز بر اساس آرا هیئت داوران خانم فاطمه یزدانپناه به عنوان نفر اول، آقای ابوالفضل عابدینی به عنوان نفر دوم و آقای کاظم حسینی به عنوان نفر سوم انتخاب و معرفی شدند.

دبیر آئین جوش زنی ایران(هرمزآباد) با اشاره به اینکه طبق فراخوان سوگواره مقرر بود برترین ها همزمان با اربعین حسینی معرفی شوند، توضیح داد: با وجود اینکه همه مقدمات لازم برای برگزاری اختتامیه سوگواره در اربعین حسینی فراهم شده بود اما بدلیل عزیمت برخی از شرکت کنندگان و دست اندرکاران مراسم به عتبات عالیات و شرکت در کنگره عظیم اربعین حسینی این مراسم به تعویق افتاد که لازم است از همه شرکت کنندگان در این سوگواره عذرخواهی کنم.

رضوی مقدم خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه نخستین سوگواره عکس عاشورایی جوش زنی ایران(هرمزآباد) فردا یکشنبه ۵ آبان ماه مصادف با رحلت پیامبر اکرم(ص) و سلاله پاکش حضرت امام حسن مجتبی(ع) ساعت ۱۱ ظهر با حضور مسئولین استانی و شهرستان در مسجد جامع هرمزآباد برگزار و از برترین های این سوگواره تجلیل می شود.

پیام بگذارید