به گزارش هرمزخبر ، حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور صبح امروز ۶ شهریور ماه در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان رفسنجان اظهار کرد: نماز برترین و بالاترین کار برای همه محسوب می‌شود و آنقدر اهمیت دارد که در نظام مجاز شدیم که ۲۰ دقیقه از وقت اداری را به اقامه نماز اختصاص دهیم.

وی تصریح کرد: اهمیت نماز بسیار بالاست و بالاترین معروف است و ترک آن بزرگترین منکر است.

امام جمعه رفسنجان با بیان اینکه در رفسنجان وضعیت مناسبی نسبت به نماز داریم و تقریبا تمام مساجد داخل شهر و برخی حسینیه‌ها و تکایا نماز جماعت دارند، عنوان کرد: در بیش از ۸۰ حسینیه و مسجد داخل شهر نماز جماعت اقامه می‌شود.

رمضانی پور خاطرنشان کرد: نماز وعده صبح در بعضی مساجد اقامه می شود و متأسفانه خیلی رونق ندارد چون در این زمینه کمتر فرهنگ‌سازی کردیم.

وی بیان داشت: یکی از مساجد شهر طرح ورزش صبحگاهی بعد از نماز صبح را اجرا کرده و جوانان زیادی را به این سمت کشانده است که کار خوبی است و ابتکاراتی را باید به کار بگیریم که افراد را به نماز جلب کنیم.

وی با بیان اینکه باید ابتکاراتی به کار برده شود نماز صبح رونق بیشتری بگیرد، یادآور شد: نورانیتی که در نماز صبح است درجه‌اش بالاتر از سایر نمازهاست و مستحب است نماز صبح  طولانی‌تر خوانده شود.

امام جمعه رفسنجان ابراز کرد: خواب بعد از نماز صبح مذموم و شوم است  رزق انسان بعد از نماز صبح توزیع می‌شود رزق به معنای اهم است نه اخص که انواع رزق‌هایی که در طول عمرمان باید دریافت کنیم و بین‌الطلوعین تقسیم می‌شود.

رمضانی‌پور در ادامه اظهار داشت: اکثریت ادارات ما نماز جماعت دارند و اکثریت مدارس شهرستان هم در سال تحصیلی به اقامه نماز اهتمام می‌ورزند و ستاد اقامه شهرستان فعال است و مسئولان ادارات انگیزه و دارند.

وی بیان داشت: حسب درجه ایمان افراد متفاوت است گاهی با یک برخورد سرد و بی‌توجهی فرد دلسرد می‌شود و از همان میزان کم ایمانی که دارد دوری می‌جوید باید جواب ارباب‌رجوع را به خوبی داد و خدمت کرد. لذا اگر کاری برای کسی نمی‌توانید انجام دهید فرصتی در اختیارش قرار دهید تحویلش بگیرید و با او حرف بزنید تا از نظام و انقلاب فاصله نگیرد.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: اگر بی‌نمازی در جامعه حاکم شود تمام برکات از بین می‌برد و گرفتاریهای در جامعه بوجود می آورد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *