به گزارش هرمزخبر ، احمد انارکی‌محمدی شامگاه امروز ۵ شهریور ماه در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه توانمندیها و نیازمندیهای مجتمع مس سرچشمه با اشاره به اینکه در ۱۰ سال آینده مشکل آب کشاورزی داریم، اظهار کرد: برای انتقال هر متر مکعب آب از خلیج‌فارس به مس سرچشمه، گل‌گهر سیرجان و چادرملوی یزد ۴ دلار هزینه در بر دارد و این آب در بخش صنعت کاربرد دارد.
وی افزود: باید بخش صنعت را در راستای رونق‌بخشی تقویت کرد تا نرخ بیکاری در منطقه کاهش داده شود.
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با اشاره به خسارت گرمازدگی محصول پسته سال جاری که ۹۰ درصد محصول را از بین برده است، ادامه داد: بحث امهال وام‌های کشاورزی به مدت ۲ سال مصوبه‌ای ابلاغ شده و پیگیر هستیم تا این مصوبه اجرایی شود و اندکی از دغدغه کشاورزان کاسته شود.
وی خاطرنشان کرد: امسال بدترین سال اقتصادی در کشور در طی ۴۰ سال گذشته را داریم.
انارکی‌محمدی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: معدن مس سرچشمه بزرگترین معدن روباز خاوریانه است و ۸ درصد از برنامه تعریف شده تولید مس جلوتر است و این نشان از همدلی و همراهی کارگران و کارمندان دارد که تولید داخلی را افزایش داده‌اند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارتباط بین دانشگاه، کارآفرینان و صنعت را موجب رونق دانست و گفت در حوزه کشاورزی که ۸۰ هزار هکتار باغ در رفسنجان وجود دارد سرمایه‌گذاری‌ها در راستای ایجاد صنایع انجام نشد و در حال حاضر با موج بیکاری و مشکلات معیشتی در این منطقه مواجه شده‌ایم.
وی یادآور شد: در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان صنایع پایین‌دستی در حال راه‌اندازی است و اراضی واگذاری به این بخش ۴۰ درصد زیر قیمت به متقاضیان واگذار خواهد شد و این فرصتی برای سرمایه‌گذاران است که از آن استفاده کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *