به گزارش هرمزخبر ، حسین احمدی شامگاه امروز ۵ شهریور ماه در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه توانمندیها و نیازمندیهای مجتمع مس سرچشمه با اشاره به وضعیت فعلی کشور و همه جوامع پیرامونی مس اظهار کرد: همه شرایط دست به دست هم داده که یک وضعیت سختی برای منطقه و مردم ایجاد کند بنگاه اقتصادی بزرگ هم پیرامونش اثر پذیری از شرایط خواهند داشت.
وی افزود: اینکه می‌گویند چرا منطقه صنعتی نیست باید گفت شاید نیازی نبوده، استان کرمان قطب کشاورزی بوده و بیشتر در حوزه کشاورزی کار می‌کردند و در حوزه صنعتی ورود نکرده الان مشکلاتی که برای کشاورزی پیش آمده مسائل آب و خشکسالی شاید لزوم بازنگری در عقاید و اعمال‌مان را بطلبد و باید از فرایند کشاورزی به سمت صنعتی شدن برویم حتی کشاورزی مکانیزه هم ضرورت است.
مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با اشاره به بحث اقتصاد مقاومتی که تأکید مقام معظم رهبری است، یادآور شد: این موضوع تولید قطعات را در داخل کشور هدایت می‌کند در شرایط فشار و تحریم باید راهکاری پیش‌بینی شود تا هر مجموعه‌ای بتواند خود را از بحران‌ها نجات دهد و این اقتصاد مقاومتی است لذا باید اهداف اقتصاد مقاومتی مقاوم‌سازی هر مجموعه ای در مقابل تنش‌ها و مشکلات باشد.
احمدی خاطرنشان کرد: در حوزه مسؤولیت‌های اجتماعی همه شرکت‌های دنیا وظایفی دارند خود اقتصاد مقاومتی یک مبحثی است که در این بستر می گنجد و این شرایطی که ما را ملزم می‌کند به سمت تولید داخل و استفاده از ظرفیت و توانمندی اطراف خود بیشتر واقف شویم.
وی ادامه داد: شرکت مس به عنوان شرکتی که ظرفیت بسیار خوبی در حوزه تولیدات و ذخائر معدنی دارد و در حوزه ذخائر جزء ۱۰ کشور اول دنیا هستیم و در حوزه تولید در آسیا رتبه خوبی داریم.
مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تصریح کرد: شرکت مس در حوزه مسؤولیت‌های اجتماعی متعهد است و در این راستا سیاست شرکت استفاده حداکثری از توان داخلی و ظرفیت های کشور است و خود را متعهد به کار در این حوزه می‌داند.
وی بیان کرد: مواد مصرفی قطعات کارخانه‌ها و صنایعی که توجیه اقتصادی دارد همکارانم برنامه‌ریزی می‌ کنند که به خوبی مدیریت شود حتی اگر شرایط تحریم نباشد هم مس بخش عمده مشکلات صنعت کشو را به دوش می کشد.
مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان ادامه داد: اگر بخواهیم اقدامات و فعالیت‌ها به پایان خوب منتج شود زیرساخت‌های خوب لازم دارد و باید به دور از مسائل سیاسی باشد. زیرساخت‌هایی که در تولیدات داخلی باید دخیل باشند زیرساختی است که جوامع پیرامون و ذینفع شناسایی شوند و در آن راستا حرکت کرد.
احمدی اظهار کرد: در حوزه مسئولیت های اجتماعی در حوزه ساخت و تولیدات داخلی، جامعه پیرامون ما تامین کنندگان و سازندگان کالا هستند که باید از پتانسیل آنها استفاده شود، شرکت مس اخیرا کمیته ساخت داخلی را تشکیل داده که وظیفه شناسایی اقلام مورد نیاز شرکت، اقدامات مهندسی در خصوص تهیه اسناد و مدارک، مهندسی معکوس، مهندسی مجدد و کارگروه‌های ساخت و کنترل کیفیت را بر عهده دارد.
وی خاطرنشان کرد: شرکت مس در این زمینه پیشقدم شده و جلساتی را با صنعتگران بزرگ برگزار کرده و درخواستهای خود را به همه ذینفعان ارائه داده و از آنها تقاضای همکاری کرده است.
مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان بیان کرد: در زمینه های دیگر نیز پیشنهادهایی شده از جمله در زمینه توسعه زیرساختهای آموزشی، توسعه زیرساختهای منابع انسانی و کمک به برگزاری دوره های آموزشی شرکتهای هدف و پیاده سازی استانداردها آمادگی دارد به همه جوامع پیرامونی کمک کند.
احمدی در خصوص نمایشگاه نیز توضیح داد: نمایشگاه امروز در چهار حوزه شامل غرفه های زنجیره تامین کالا، مهندسی و انرژی، طرحهای توسعه شرکت و طرحهای توسعه آماده سرمایه گذاری، پژوهش و تحقیقات، معرفی شرکتهای زیرمجموعه مس از جمله شرکت سرمایه گذاری می باشد.
احمدی با بیان اینکه دغدغه های صنعتگران را با جلساتی که با آنها داشته ایم شنیده ایم، افزود: شرایط کنونی ایجاب می کند که دست به دست یکدیگر از این بحران عبور کنیم و بتوانیم از ظرفیت شهر و منطقه خود و تمام جوامع پیرامونی خود و کل استان استفاده کنیم.

مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با بیان اینکه شرکت ملی صنایع مس ایران جزء ۵ شرکت بورسی کشور است، تأکید کرد: شرکت مس همیشه یک صنعت بسیار مطمئن برای سرمایه‌گذاری‌ با وضعیت مالی خوب بوده است و فلز استراتژیک مس بخش عمده از مشکلات حوزه صنعت در کشور را به دوش می کشد و با این پتانسیل آماده همکاری با جوامع پیرامونی خود را داریم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *