به گزارش هرمزخبر ، علیار اسکندری نسب شامگاه امروز ۵ شهریور ماه در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه توانمندیها و نیازمندیهای مجتمع مس سرچشمه، با تبریک دهه ولایت و عید سعید غدیر خم و گرامیداشت هفته دولت، اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه کار بسیار جالب و خوبی است. بحث اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری از سال ۹۲ به صورت قطعی اعلام می کنند شاید کسی تصور نمی کرد که راه سخت اقتصادی کشور در پیش است.
وی افزود: مقام معظم رهبری با علم به این موضوع که اقتصاد در کشور در گذر زمان و برنامه هایی که دشمن برای ایران دارد با تلاطم مواجه خواهد شد لذا در سال ۹۴ ستاد اقتصاد مقاومتی را تشکیل دادند و ستاد فرماندهی را به معاون اول رئیس جمهور واگذار کردند.
وی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه ما اینقدر در اقتصاد توانمند شویم و نیازهای خود را بتوانیم تامین کنیم که در تلاطم بازارهای دنیا آسیب نبینیم. اما آنچه که تصور می شود این است که شعارهای سال که مقام معظم رهبری می فرمایند متوجه دولت است در حالی که تمام ارکان نظام باید خود را مخاطب این فرمایشات بدانند.
فرماندار رفسنجان با بیان اینکه نگرشی که در مدیریت جدید مس سرچشمه بوجود آمده است این است که اقتصاد مقاومتی بواسطه صنایع مس رفسنجان در شهرستان رفسنجان تبلور عینی داشته باشد، خاطرنشان کرد: امروز که این حرکت و این نمایشگاه برگزار شده این کار را به فال نیک می گیریم و امیدواریم با حرکتی که صنایع مس رفسنجان در صنایع پایین دستی انجام می دهد و تلاشی که نماینده محترم برای برقرار کردن ارتباط صنعتگران و مس انجام می دهند می توان کاررهای بزرگی را در شهرستان انجام داد.
اسکندری نسب بیان داشت: صنایع مس رفسنجان برای توسعه شهرستان و برای برون رفت از وضعیت اقتصادی خاص شهرستان می تواند در حوزه گردشگری که پتانسل های زیادی در شهرستان وجود دارد کمک کند.
فرماندار رفسنجان عنوان کرد: پس از اینکه صنایع مس رفسنجان تصمیم گرفت که در راستای اقتصاد مقاومتی نیازهای خود و صنایع پایین دستی خود را در رفسنجان ایجاد کند ۱۸۰۰ هکتار زمین در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در اختیار آن گذاشتیم.
اسکندری نسب ابراز داشت: در عین حال کارها و خدمات مورد نیاز صنایع مس رفسنتجان را با جلساتی که داشتیم تمام نیازهای قابل تامین در شهرستان را برنامه ریزی کردیم که از شهرستان تامین شود و اگر نبود از استان و باز هم اگر مقدور نشد از خارج از استان تامین شود.
وی تصریح کرد: این دیدگاه و نگرش در مسئولین مس وجود دارد و پای کار هستند و ممکن است روزهای اول کار به دلخواه ما پیش نرود اما در درازمدت این امر میسر خواهد بود و می توانیم با اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی در این چارچوب موفق باشیم و ارکان دولت نیز در این راستا با آنها همکاری خواهند نمود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *