به گزارش هرمز خبر ، حسن کبیریان امشب ۲۰ مرداد ماه در نشست خبری مسئولین موکب خاتم الانبیاء و ستاد عتبات عالیات رفسنجان با اصحاب رسانه اظهار کرد: هر چقدر که تکنولوژی ها افزایش پیدا می کنند به اهمیت حرفه خبرنگاری پی می بریم.

وی افزود: خبرنگاری کاری بسیار سخت است و کار خبرنگاری مانند شغل انبیا است و یک خبرنگار رسالت بزرگی در هدایت افکار عمومی دارد.

وی بیان کرد: خبرنگاران ما تراز انقلاب اسلامی هستند و اطلاع رسانی به جامعه، بازگو کردن کاستی های جامعه از وظایف خبرنگاران است.

رئیس ستاد عتبات عالیات شهرستان رفسنجان به شایعات در جامعه اشاره و عنوان کرد: امروز شایعات جامعه را آزار می دهد و شایعه مانند ویروسی است که گاهی اوقات آنقدر همه گیر می شود که پایان دادن به آن مشکل است اما خبرنگار متخصص می تواند سره را از ناسره تشخیص دهد لذا در منابع خبری خود باید دقت کنید.

کبیریان عنوان کرد: خبرنگار خدای ناکرده می تواند با قلمش جامعه را دچار گمراهی کرده و از آنسو می تواند جامعه را هدایت کند، یک خبرنگار متعهد نباید تحت تاثیر افکار غربی قرار بگیرد.

مردم به یادداشت ها و نوشته های خبرنگاران استناد می کنند

مسئول خانه مطبوعات شهرستان رفسنجان و انار نیز در این نشست خبری اظهار کرد: خبرنگاران افرادی هستند که بی شائبه تلاش می کنند ولی این زحمات کمتر دیده می شود. خبرنگاران و همکاران ما که سالها در عرصه خبر هستند گروههای مرجع غیرمستقیم جامعه هستند.

دکتر ابراهیم انوشه با بیان اینکه گروههای مرجع کسانی هستند که مردم از آنها مشورت می گیرند مانند دانشگاهها، نخبگان و حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و … افزود: مردم از یادداشتها و نوشته های خبرنگاران استفاده می کنند و در سخنان خود به یادداشتهای رسانه ها استناد می کنند و اینها یک سند در جامعه ما است.

حالا که به عنوان یک مرجع مورد استناد قرار می گیریم بی شک رسالت سنگینی را بر دوش داریم و یک بحث قانون و یک بحث اخلاق است.

وی خاطرنشان کرد: در رسانه ها و در قانون مطبوعات خطوط قرمز تعریف شده اند و اگر از این خطوط عبور کنید باید پاسخگو بود ولی قانون در اجرا شاید دارای منفذ باشد اما در جایی بحث اخلاق بوجود می آید یعنی در نوشته ها باید اخلاق و انصاف و حقیقت را رعایت کنیم.

مسئول خانه مطبوعات شهرستان رفسنجان و انار با اشاره به اینکه برخی اوقات خیلی از مدار انصاف خارج می شویم و آنچه که برای خود می خواهیم برای دیگران نمی خواهیم، عنوان کد: باید در نوشته هایمان وسواس داشته باشیم و سعی کنیم در تک تک کلمات خود تامل کنیم و به مسئولیت‌های نوشته های خود فکر کنیم.

به گزارش هرمزخبر ، در این مراسم از خبرنگاران با اهدای هدایایی تجلیل شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *