به گزارش هرمزخبر ، ابراهیم بابایی امشب ۲۰ مرداد ماه در نشست خبری مسئولین موکب خاتم الانبیاء و ستاد عتبات عالیات رفسنجان با اصحاب رسانه اظهار کرد: موکب خاتم الانبیاء رفسنجان غیر از اربعین فعالیتهای دیگری نیز ارائه داده است که اعزام اولین کاروان کربلایی اولی ها به عتبات عالیات و تلاش برای اعزام دومین کاروان، اعزام هیات ناشنوایان به مشهد مقدس و اعزام یک کاروان بی بضاعت و مشهد اولی از جمله این کارها است.

وی افزود: در بخش کمک به فقرا نیز کمکهای زیادی انجام داده ایم به نحوی که همکاران ما در شب سال نو ۱۰۰ سبد غذایی به ارزش هر سبد ۱۰۰ هزار تومان و ماه مبارک رمضان نیز ۱۳۵ سبد غذایی به ارزش هر سبد ۲۰۰ هزار تومان اقلام مورد نیاز فقرا و نیازمندان توزیع گردید.

بابایی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در این بخش فعالیت بیشتری داشته باشیم و در این راستا از خیّرین نیز استمداد می طلبیم تا بتوانیم یاریگر نیازمندان باشیم.

مسئول خیریه خبازان رفسنجان نیز در این نشست خبری اظهار کرد: خیریه نان و نمک رفسنجان در سال ۹۶ دارای مجوز شد و در سال ۹۳ و ۹۴ برای عراقی ها در خیمه گاه نان می پختیم تا اینکه در شهریور ماه ۹۶ با موکب خاتم الانبیا آشنا شدیم.

علی عسکری با اشاره به اینکه در شهریور ماه ۹۶ خیریه نان و نمک رفسنجان شروع به کار کرد، افزود: در ایام نوروز امسال به ۲۵۰ خانوار سبد اعتبار دادیم و ۲۵۰ خانوار را نیز امسال لوازم التحریر می دهیم.

وی از ارسال کمکهای این خیریه به منطقه جازموریان و رودبار در جنوب استان در تیر ماه سال گذشته خبر داد و یادآور شد: یک مغازه نانوایی کامل در مسجد مقدس جمکران راه اندازی کرده ایم و هر پنجشنبه و جمعه نان صلواتی در خیریه خبازان رفسنجان در ورودی درب شماره ۵ داریم.

عسکری از راه اندازی یک نانوایی صلواتی در مشهد مقدس در آینده خبر داد و تصریح کرد: سه طرح نیز به کمک کمیته امداد و بهزیستی اجرا خواهیم کرد که بالای ۱۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *