به گزارش هرمزخبر ، احمد انارکی‌محمدی عصر امروز ۲۰ مرداد ماه در آیین بزرگداشت روز خبرنگار در رفسنجان اظهار کرد: روز خبرنگار فرصتی برای پاسداشت تمامی افرادی است که در راه روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه جان خود را تقدیم کرده اند و خبرنگاران تجسم امانت و و تعهد و دلسوزی هستند.

وی افزود: خبرنگاران با تحمل سختی‌های فراوان تجسم امانتداری جامعه هستند و به نگاشتن حقایق می‌پردازند که به رشد و توسعه جامعه می انجامد. رسانه های محلی نیز در ارائه تصویری از مشکلات منطقه موثر هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اوضاع کشور عنوان کرد: متاسفانه در کشور ما بی‌عدالتی و فاصله طبقاتی وجود دارد، ما به عنوان نمایندگان ملت هر روز در مجلس بحث معرفی مفاسد اقتصادی را داریم مفاسدی که آب به آسیاب دشمن می ریزند.

انارکی محمدی بیان کرد: کسانی که مسئول هستند باید پاسخگو باشند و وظیفه خبرنگاران این است که مطالبات مردم را بیان کنند و هم از سوءاستفاده برخی جلوگیری کنند تا مطالبه بحق مردم تبدیل به سوژه ای برای دشمن نشود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با اشاره به مشکلات ارز در کشور، بیان کرد: مشکل ارز از مشکلاتی است که در تمام بخش‌های اقتصادی تأثیر می‌گذارد. اتاق جنگ آمریکا نشانه پیکانش به سمت مسائل اقتصادی کشور ما رفته است و جنگ اقتصادی علیه کشورمان به راه افتاده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه در این شرایط اقتصادی اتحاد و همراهی همه گروه‌ها لازم است، اتحادی که حول محور ولایت باشد، تصریح کرد: ما ۴۰ سال تحریم را تجربه کردیم اما امروز نمی‌توانیم نرخ ارز را کنترل کنیم این به دلیل نداشتن سیاست‌هایی بوده که از آن غافل بودیم و تازه به فکر راهکار افتادیم.

انارکی‌محمدی با بیان اینکه همواره پاسخگوی رسانه ها بوده ام، افزود: قطعاً این ارتباطات باید وجود داشته باشد چرا که خبرنگار واسط بین مردم است و سخن مردم را به مسئول می رساند. مسئولین باید پاسخگوی مردم باشند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با بیان اینکه مشکلات و مطالبات صنفی خبرنگاران را پیگیری می‌کنیم، یادآور شد: باید فکر شدنی در این خصوص داشته باشیم، قولی که نتوانیم به آن عمل کنیم، نمی‌دهیم باید راهکار بدهیم تا قول‌ها بدون عمل نماند.

به گزارش ایسنا، فرماندار رفسنجان نیز در این جلسه با تبریک روز خبرنگار، اخلاق را لازمه کار خبرنگاری دانست و اظهار کرد: یک خبرنگار با دو مسأله اخلاق و قانون در ارتباط است خیلی جاها قانون دست و پای خبرنگار را بسته تا اخلاق رعایت شود.

خبرنگاران همواره مظلوم هستند

علیار اسکندری‌نسب خبرنگاران را قشری مظلوم دانست و عنوان کرد: مطبوعات رکن چهارم جامعه هستند اما وقتی می‌خواهند حقایق جامعه را مطرح کنند و اصلاح جامعه را در پیش بگیرند توسط قانون زنجیر به پایشان بسته می‌شود.

فرماندار رفسنجان همچنین در خصوص مطالبات خبرنگاران که در جلسه مطرح شد، خاطرنشان کرد: تحت هر شرایطی پیگیری زمین برای خبرنگاران شهرستان را در دستور کار خواهیم داشت.

اسکندری نسب افزود: برای تسهیلات هم قول می‌دهم حتی از تسهیلاتی که برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی به شهرستان اختصاص داده می‌شود خبرنگاران بتوانند استفاده کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *